Bakan Tunç’tan ‘Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu’ sorusuna: Gündem Filistin arkadaş…

İstanbul Fatih’te cinayet gibi kazada motokurye Yunus Emre Göçer’in ölümüne neden olan Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud’un oğlu Hassan Sheikh Mohamud’un serbest bırakılması ve ardından ülkeden kaçması sonrası tartışmalar devam ediyor.

Şüphelinin serbest bırakılmasının ardından “Konunun takipçisi olacağız” diyen ve Mohamud’un ülkeden kaçtığının ortaya çıkmasından bir gün önce “yurtdışına çıkış yasağı getirildiğini” söyleyen Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, bugün konuyla ilgili soruları geçiştirdi.

FOX Haber’in haberine göre Bakan Tunç, bir muhabirin kendisine “Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu” sorusunu yarıda kesen Tunç, “Gündem Filistin” yanıt verdi. Bakan Tunç’un muhabirin ısrarı üzerine “Gündem Filistin arkadaşım” diyerek gazetecilerin yanından ayrıldı.

POLİSLER HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Bakan Tunç, bugün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, kaza sonrası olay yeri incelemesi ve ilk kusur değerlendirmesini yapan polis memurları hakkında adli soruşturma başlatıldığını açıklamıştı. Tunç “Alınan ikinci rapor üzerine, iki rapor arasındaki çelişkinin giderilmesi ve kesin rapor alınması için Adli Tıp Kurumundan rapor beklenmektedir. Sıfatı ne olursa olsun herkes kanun karşısında eşit olup şüphelinin yakalanması için uluslararası prosedür dahil tüm süreç titizlikle işletilmekte ve soruşturma tüm yönleriyle sürdürülmektedir” ifadelerini kullanmıştı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x