İmamoğlu’ndan “İBB Başkanı’nı evine göndereceğiz” diyen Bahçeli’ye: Ben zaten evimdeyim

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Toplumun tabanında ittifakı kurma konusunda çok iddialı birisiyim. Bu konudaki iddiamı da son ana kadar devam ettireceğim” dedi. İmamoğlu, MHP Başkanı Devlet Bahçeli’nin “İBB Başkanı’nı evine göndereceğiz” sözleri için de “Ben evimdeyim zaten” dedi. 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Esenler’de İSKİ Yenikapı Havzası Yatırımları temel atma törenine katıldı. İmamoğlu törenin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İBB Başkanı İmamoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin söylemleri hakkında kendisine yöneltilen soruya, “Ben evimdeyim zaten. Belki başkalarıyla karıştırıyordur. O sözlere hiçbir zaman cevap vermedim ama evimdeyim. Evimde çok çalışıyorum. Bugün de evimin Esenler bölümündeyim. Bizi takip etsinler ve izlemeye devam etsinler” dedi.

İmamoğlu ittifak hakkında yöneltilen soruya, şöyle yanıt verdi:

“Hiçbir partinin kendi iç konuşmalarını ya da yorumlarını, ben bir karşı yorum olarak önüme koyup, bunu sizinle konuşmam ve doğru da bulmam. Etik de değil. İşim de değil. Ama ben iddiayla, ısrarla diyorum ki; geçmiş dönem ittifakımız olan ve hala aslında o ittifakın bir belediye başkanı olan Ekrem İmamoğlu olarak söylüyorum ki; son ana kadar ittifak hem siyasi olarak ama aynı zamanda toplumun tabanında ittifakı kurma konusunda çok iddialı birisiyim. Ve bu konudaki iddiamı da son ana kadar devam ettireceğim. Gönül ister ki başta tabanda büyük bir ittifak, sonra da siyasi olarak üst ittifak kurulsun. Ama bir tarafı eksik kalırsa da en önemsediğim şey, milletin gönlünde kuracağımız büyük ittifaktır. Ben ona talibim. Ve bu ittifakın içerisinde sadece birkaç siyasi parti yok. Hangi siyasi görüşte olursa olsun, benim gönlümdeki ittifakın tarifini söylüyorum. İstanbul’da yaşayan 16 milyon insanımızın, başta çocuklarının, evlatlarının, gençlerimizin bir ‘Ekrem Ağabeyi’, bir ‘Ekrem Başkanı’ ya da onların tabiriyle, bazen ben de gülerek duyuyorum, ‘Eko Başkanı’ olmaya talibim. Burada da kimseyi ayırt etmiyorum birbirinden. Bu büyük ittifakı kuracağımıza da inanıyorum.” 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x