Kedicikler Anlattı! Adnan Oktar’ın Kadınlara ve Erkeklere Uyguladığı İşkencelerin Detayları

Gazeteci İpek Özbey, 140journos’un ‘Kedicik’ belgeseliyle gündem olan kediciklerin yaşadıklarını anlattı. İtirafçı olan ‘Gözde kedicik’in ifadelerini ve mağdurların avukatı Eser Çömlekçioğlu’nun Yüzyılın Davası kitabında yer alan kadınlara ve erkeklere uygulanan işkenceyi paylaştı.

Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/2023/gundem/…

1980’li yılların sonunda tanımaya başladığımız Adnan Oktar ve ekibini yıllardır televizyon kanalı A9’da izliyorduk. Güzel kadınların yakışıklı erkeklerin dans ettiği, Oktar’a sürekli iltifat edilen garip bir ortamdı.

Her ne kadar birilerinin gözü Adnan Oktar gözünde olsa da birçoğumuz durumun ne kadar ciddi bir boyutu olduğunu anlayamadık. Kedicikler olarak bilinen estetikli kadınları goygoy malzemesi yaptık.

2018 yılında İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün yaptığı operasyonla aslında bir örgüt olduklarını, küçük yaştaki kız çocuklarını ‘avladıklarını’ iğrenç bir istismar sistemine dahil ettiklerini öğrendik.

Artık, Adnan Oktar ve Kedicikleri değil; Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü olarak anmaya başladık.

Kedicikler olarak bildiğimiz kadınların aslında toplu tecavüzlere, şiddete, istismara maruz kaldıkları ortaya çıktı. 140journos’un ‘Kedicik’ belgeselinde kadınların yaşadıkları bir miktar izledik.

İpek Özbey, örgüte 2010 yılında giren ve operasyonda itirafçı olup etkin pişmanlıktan faydalanan ‘Gözde Kedicik’le konuştu.

9 yıl bütün örgüt evini dolaşan ve 5 kere kaçmaya çalışan kedicik, “Adnan’ın evinde 18 kadındık. Hep yarı çıplağız, hep beraber otururuz. Adnan beyaz uzun paçalı donuyla gelir karşına. Dayak yerdik, tacize uğrardık, cinsel ilişkiye zorlanırdık. Sadece kadınları değil, çocukları da istismar ediyor. Zaten 7 yaşından sonra ilişkiye girilebileceğini savunuyordu.” diyerek Oktar’ın içindeki pisliği aktardı.

“Ben artık Mustafa’nın elinde köleleşmiştim ve her istediğini yapmak zoruna kalmıştım. Zaten en ufak bir itirazımda elindeki görüntülerle beni tehdit ediyordu. Bu görüntüleri aileme ve bütün dünyaya yayacaklarını söyleyip daha önce karşı gelen kızların başına gelenleri anlatıp, onlardan nasıl intikam aldıklarını anlatarak beni korkutuyordu.”

“Ben 17 yaşımda iken beni evden alıp bilmediğim evlere götüren ve o evlerdeki insanlarla birlikte bana zorla anal yoldan tecavüz eden kişiler vardı.”

‘Ben 18 yaşına yeni girdiğim sıralarda ve örgütten ayrılana kadar sistematik olarak tekrar tecavüzlere maruz kalmaya başladım. Bu kişilerin hepsi bana zorla anal yoldan tecavüz etmeye devam ettiler. 4 erkek vajinal yoldan da birleşme gerçekleştirmek istedi ve zorla bir kısım birleşme yaşandı. Tecavüzler sırasında ben istemediğim için bana fiziksel şiddet uygulamaya devam ettiler. Daha sonra da bu şiddetin olması gereken birer fantezi olduğunu söylüyorlardı.’sözleriyle örgütün iç yüzünü anlattı.

Peki Adnan Oktar, kediciklere hangi eziyetleri uyguluyordu? Mağdurların avukatı Eser Çömlekçioğlu’nun Yüzyılın Davası kitabında yer alan detaylar şu şekilde:

Adnan Oktar’a ‘aşkla bakmamaları’ sonucu saçları kesilmektedir.

Kadın üyeler, bir anlık hatalarının sonucunda kaşları kazınarak insan içine çıkamaz hale getirilmektedir.

Bacılar grubu üyeleri istenileni yapmadığında, karşı çıktığında kafalarından aşağıya sıcak yemek dökülmektedir.

Kalabalık içinde çıplak vaziyette bekletilmektedirler.

Aşağılamak amacıyla hizmetçi ya da başka tür kıyafetler giydirilerek kalabalık içinde bekletilmektedirler.

Erkek üyeler, ellerinden tüm maddi imkanları alınarak Kazakistan gibi zor şartların olduğu ülkelere sürülmektedir.

Erkek örgüt üyelerinden hata yapanlar, günler hatta aylarca temizlik hizmetlerinde görevlendirilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x