Beşiktaş’ta Cenk Tosun ve Salih Uçan tehlikesi!

Kartal’da aylardır iyileştirme ve yeni sözleşme bekleyen Cenk Tosun ile Salih Uçan adeta unutuldu. Sezon başında Mert Günok ve Necip Uysal’ın kontratlarını hem iyileştiren hem de uzatan siyah-beyazlılar, Cenk ve Salih için henüz adım atmadı.

Gaziantep FK maçında galibiyeti getiren golleri atan deneyimli futbolcular yıllık 10 milyon liranın altında net ücret kazanıyor. Cenk ve Salih’in koşullar değişmezse devre arasında yurt dışından bir kulüple sözleşme imzalama tehlikeleri her geçen gün artıyor.

MLS ekibi Chicago Fire geçen sezonun son bölümünde Cenk Tosun’a resmen talip olmuştu. ABD’ye gitmeye sıcak bakan deneyimli golcü sözleşmesi otomatik uzadığı için siyah-beyazlı takımda kalmıştı. Cenk’in kariyerini ABD’de sürdürme düşüncesine hala olumlu baktığı ve Beşiktaş’taki durumuna göre karar vereceği aktarıldı.

Siyah-beyazlı takımın orta sahadaki en önemli isimlerinden Salih Uçan da kariyeriyle ilgili karar vermiş değil. Avrupa’dan bazı kulüpler sözleşmesi sezon sonu bitecek olan Salih’le yakından ilgileniyor. Milli futbolcunun tıpkı Cenk Tosun gibi Beşiktaş’taki koşullara göre kararını vereceği ifade edildi.

Cenk Tosun ve Salih Uçan’ın sözleşmeleri sezon sonu biteceği için ara transfer döneminde yurt dışından bir kulübe imza atma hakkına sahipler. Siyah-beyazlı oyuncuların TFF kurallarına göre devre arasında Türkiye’den bir kulüple resmi sözleşme imzalama hakları ise bulunmuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x