Çiçekçilerde 14 Şubat hazırlığı; tek gül fiyatı 150 lira

Çiçekçi esnafı, 14 Şubat Sevgililer Günü için hazırlıklarını yoğunlaştırdı. En çok ilgi gören gülün tek fiyatının 150 liraya çıkabileceği belirtiliyor.

Sektörün, sevgililerin çiçeksiz kalmaması için üreticisinden satıcısına kadar hazırlığa başladığını söyleyen Çimen, bu güne özel, ülke içinde 40 TIR çiçeğin sevkiyatının yapıldığını belirtti.

Çiçek fiyatlarının makul olduğunu belirten Çimen, “Dükkanlarda 50 liradan 300 liraya kadar çiçek bulunabiliyor. Aralık 2023’te tek gülün fiyatı kalitesine göre 70 ila 150 lira arasındaydı. Sevgililer Günü’nde herhangi bir fiyat artışı olmayacak, esnaf aynı fiyattan gül satacak. Tüketici de bütçesine uygun olanı bulabilecek” dedi.

Çimen, Sevgililer Günü’nde en uygun fiyatlı hediyenin çiçek olacağını söyledi.

“Çiçeği çiçekçiden alın”

İnternet üzerinden yapılan çiçek satışlarına değinen Çimen, şunları kaydetti:

Tazelik, dayanıklılık ve uygun fiyat açısından çiçek çiçekçiden alınmalı. Özel günlerde internet üzerinden yapılan siparişlere ilişkin çok şikayet alıyoruz. Özellikle internetten verilen siparişlerde ürün istenilen saatte adrese ulaşamayabiliyor. Bu durumda mağduriyet yaşanıyor ancak esnaf ürünü istenilen saatte ve kalitede adresine ulaştırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x