İsrailli bakandan itiraf! Esirler önemli değil

  • HABER7

İsrail’in aşırı sağcı Maliye Bakanı Bezalel Smotrich, Gazze’de soykırım yapan İsrail’in Kassam Tugayları’nın elindeki esirleri kurtarmak gibi bir önceliğinin olmadığını açıkladı.

HEDEF ESİRLERİ KURTARMAK DEĞİL GAZZE’Yİ YOK ETMEK Mİ?

İsrailli bakan Smotrich, Gazze’de tutulan esirlerin geri dönüşünün siyonist İsrail için en öncelikli konu olmadığını belirtti.

İsrail devlet kuruluşu KAN’ın Gazze’de tutulan 134 esiri geri getirmenin en önemli hedef olup olmadığı sorusuna cevap veren Smotrich, “Hayır. Bu en önemli şey değil. Bunu neden bir hedef haline getirelim? Şu anda neden bu kadar önemli? Hamas’ı yok etmeliyiz. Her ne pahasına olursa olsun rehinelerin kurtarılmasını istemek bir sorundur” şeklinde cevap verdi.

TEPKİLER SONRASI ÇARK ETTİ

Smotrich’in açıklamasının ardından İsrailli esir aileleri sert tepki gösterdi. Tel Aviv’de İsrail Savunma Bakanlığı önünde nöbet tutan esir yakınları protesto gösterisi yaparak birkaç ana yolu kapattı. Esirlerin yakınları hükümete ateşkes çağrısı yaparak sokakları ateşe verme tehdidinde bulundu.

Tepkilerin ardından çark eden İsrailli bakan Smotrich, yeni bir açıklama yaparak “Hamas’ı yenmeli ve yok etmeliyiz, ancak o zaman kaçırılanları ailelerine geri verebilir ve bütün bir ülkeyi esaretten kurtarabiliriz” diye konuştu.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x