Popüler Analist Şaşırttı: O 2 Kripto Parayı Almak İçin Son Şans!

Sosyal medyada takma adla tanınan popüler kripto para analisti Rager, yatırımcıların piyasa bir sonraki büyük boğa koşusuna başlamadan önce Bitcoin (BTC) ve Ethereum’u (ETH) daha düşük fiyatlarla biriktirmek için son bir fırsata sahip olduğuna inanıyor. Merakla beklenen Bitcoin yarılanmasının Nisan ayında yaklaşmasıyla Rager, hem BTC hem de ETH’de geçici bir düzeltmenin bir satın alma fırsatı sunacağını öngörüyor. X platformundaki 199.300 takipçisine “pozisyonlarını korumalarını” ve piyasaya girmeden önce geri çekilmeyi beklemelerini tavsiye ediyor.

Bitcoin için kısa süreli düşüş beklentisi

Rager özellikle Bitcoin için kısa süreli bir geri çekilme öngörüyor ve bu da 60.000 doların üzerinde potansiyel bir yükselişe zemin hazırlıyor. Güçlü fiyat hareketi patlamaları ve ardından konsolidasyon ve geri çekilme dönemleri ile karakterize edilen mevcut yükseliş trendini gözlemliyor. Bitcoin spot ETF onayı beklentisiyle tetiklenen, Ekim’den Ocak’a kadar devam eden yükseliş eğilimini bir istisna olarak vurguluyor.

Genel yükseliş görünümünü kabul eden Rager, kısa vadeli olası bir geri çekilme konusunda uyarıyor. Bu düşüşün zayıf ellerden kurtulmasını ve 2021’den bu yana görülmemiş bir seviye olan 60.000 dolara doğru yeni bir yükselişi tetiklemesini bekliyor. Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin 51.683 dolardan işlem görüyor.

Ethereum 3.500 dolara ulaşır mı?

Rager ayrıca önde gelen akıllı sözleşme platformunun yerel tokenı olan Ethereum (ETH) için de iyimserliğini ifade ediyor. Mevcut yükseliş için hedefi 3.500 dolar olarak belirlenmişken, ETH’nin 3.000 dolar seviyesinin üzerinde ne kadar süre kalabileceğini düşünüyor. ETH spot ETF’si etrafında devam eden tartışmalar göz önüne alındığında Rager, bu hedefe beklenenden daha kısa sürede ulaşılabileceğine inanıyor. ETH şu anda 3.031 dolardan işlem görüyor.

Kripto para piyasası hakkında önemli not

Rager’in tahminlerinin teknik analize ve piyasa gözlemlerine dayansa da sonuçta spekülatif olduğunu unutmamak çok önemli. Kripto para piyasası oldukça değişken olmaya devam ediyor ve öngörülemeyen olaylar fiyat hareketlerini önemli ölçüde etkileyebilir. Ayrıca bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal tavsiye olarak yorumlanmamalıdır. Yatırım kararları vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapmanız gerekir.

Sonuç olarak Rager bir geri çekilme beklerken, büyüklüğü ve süresi belirsizliğini koruyor. Potansiyel bir ETH spot ETF’sinin başarısı, ETH’nin fiyatını önemli ölçüde etkileyebilir. Makroekonomik faktörler ve düzenleyici gelişmeler de kripto pazarını etkileyebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x