Teknik direktörün yeni aracı cep yaktı

Eylül 2023’te Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın başına geçen İtalya’nın eski milli futbolcusu Vincenzo Montella’nın aldığı yeni otomobilin fiyatı dudak uçuklattı. Ferrari’nin Purosangue modelini sipariş eden ünlü teknik direktör, bunun için 48.5 milyon TL ödedi.

Sabah’tan Bülent Cankurt, “Montella yeni cicisine 48.5 milyon lira ödedi” başlıklı köşe yazısında otomobilin özelliklerini böyle kaydetti;

“Eylül 2023’te Türkiye A Milli Futbol Takımı’mızın başına geçen İtalya’nın eski milli futbolcusu Vincenzo Montella ile ilgili bir haberim var ama futbolla ilgili değil. Futbolculuğu döneminde lakabı ‘Aereoplanino’ yani ‘Küçük Uçak’ olan Montella’nın Türkiye’de uçmaya hazırlandığını öğrendim!

İtalya’da oynarken golcülüğü kadar lüks yaşamıyla da dikkat çeken Montella, ‘gelmiş geçmiş en hızlı SUV’ unvanına sahip olan Ferrari’nin Purosangue modelini sipariş etti.

15 saniyede 250 km hıza ulaşan ve 309 km’nin üzerinde hız yapan otomobil ile yakında Türkiye’de uçmaya başlayacak olan Montella, bunun için ciddi bir servet harcadı. Yakında teslim edilecek olan aracına 1 milyon 470 bin Euro ödedi. Yani bugünkü kurla 48.5 milyon lira.

Milli takımımız ile yıllık 1 milyon 800 bin Euro’ya anlaştığı söylenen Montella, demek ki, bir yıl yeni otomobiline çalışacak. Bu arada, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’na katılacak milli takımımızı da kendisi gibi uçurur inşallah.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x